Yaşıl yanaşma fəlsəfəsi: Avropa və Asiyanın 50 ölkəsinə ixrac
İtalyan şirkəti IMMERGAS bu il 60 illik yubileyini qeyd edib. Ətraf mühitə artan diqqətlə əlaqədar olaraq, şirkət daha ekoloji təmiz istilik texnologiyalarını istifadə edən avadanlıqların inkişafına diqqət yetirib. Məsələn, qazlı istilik qazanlarında kondensasiya texnologiyası, atmosferə azot oksidi və karbon dioksid tullantılarının azaldılmasına yönəlmişdir.
IMMERGAS 20 ildən çoxdur ki, "Yaşıl yanaşma" fəlsəfəsini tətbiq edir. Biz, xüsusi idarəetmə ilə ən müasir hibrid istilik sistemlərinin inkişafına investisiya qoyuruq. Bu sistemlər, hər bir an üçün istilik sistemi üçün ən effektiv enerji mənbəyini təklif edir. Onlar arasında kondensasiya qazanları, istilik nasosları, günəş panelləri və fotovoltaik sistemlər var: bunlar, avadanlıqlarımızın enerji səmərəliliyini artırır və atmosferə zərərli təsirini azaldır. Şirkətimiz yalnız məhsulların deyil, xidmətlərin də yüksək keyfiyyətini təklif edir.
Qeyd edək ki, IMMERGAS qazanları Avropa və Asiyanın 50 ölkəsinə ixrac olunur. Bundan əlavə, istilik və su qızdırma avadanlıqlarının 130 modeli İtaliya və Slovakiyada istehsal olunur.
Şirkətimiz artıq 15 ildir ki, Azərbaycan bazarında EUROCLİMA-nın rəsmi tərəfdaşıdır. Lakin ofisimiz yalnız may ayında açılıb. Müştərilərimizə yalnız keyfiyyətli məhsul təqdim etmirik, həm də düzgün avadanlıq seçimi üzrə məsləhət veririk. Mən rəhbər olaraq, hər hansı qeyri-müəyyən məsələləri müzakirə etməyə və maraqlandıran suallara cavab verməyə hazıram.
Aquatherm Bakı sərgisində biz yeniliyi nümayiş etdiririk – iki yanma kamerasından ibarət divara quraşdırılan kondensasiya qaz qazanını. Bu, enerjiyə qədər 30%-dək qənaət etməyə imkan verir.
Azərbaycan bazarı ilə bağlı böyük ümidlərimiz var. Aquatherm Bakı sayəsində böyüyəcək və genişlənəcəyik. Bu sərgidə iştirakın effektivliyi hər zaman şübhəsizdir və sərgi sonrası müsbət nəticələr ən qısa müddətdə özünü göstərir.

Философия «Зеленого подхода»: экспорт в 50 стран Европы и Азии
Итальянская компания IMMERGAS в этом году отметила 60-летний юбилей. С ростом внимания к окружающей среде компания сосредоточила внимание на разработке оборудования, использующего более экологичные технологии отопления. Например, технология конденсации в газовых котлах направлена на снижение выбросов оксида азота и углекислого газа в атмосферу.
Более 20 лет IMMERGAS придерживается философии «Зеленого подхода». Мы инвестируем в разработку новейших гибридных отопительных систем с дистанционным управлением, которые предлагают наиболее эффективный источник энергии для отопительной системы в конкретный момент времени. Среди них конденсационные котлы, тепловые насосы, солнечные батареи и фотогальванические системы: все они повышают энергоэффективность нашей техники и снижают вредное воздействие на атмосферу. Наша компания предлагает высокое качество не только продукции, но и услуг.
Отметим, что котлы IMMERGAS экспортируются в 50 стран Европы и Азии. Кроме того, 130 моделей отопительной и водонагревательной техники производятся на заводах в Италии и Словакии.
Наша компания вот уже 15 лет как является официальным партнером EUROCLİMA на азербайджанском рынке. Однако офис открылся только в мае 2023 года. Мы предоставляем нашим клиентам не только качественный продукт, но и консультируем в плане грамотного выбора техники. Я, как руководитель, готов обсудить любые непонятные моменты и ответить на все интересующие вопросы.
На выставке Aquatherm Baku мы экспонируем новинку – настенный конденсационный газовый котел, состоящий из двух камер сгорания. Он позволит сэкономить до 30% энергии.
У нас большие надежды касательно азербайджанского рынка. Благодаря Aquatherm Baku мы будем расти и расширятся. Эффективность участия в этой выставке всегда безусловна и послевыставочный положительный результат проявляется в самые кратчайшие сроки.