“Euroclima” şirkəti dünyaca məşhur brendi Azərbaycana gətirir
(®) Bu gün “Four Seasons Hotel”də Azərbaycanın mühəndislik sektorunda öz nüfuzu ilə seçilən “Euroclima” şirkəti ilə “ZKTeco” Çin şirkətinin əməkdaşlığına həsr olunan tədbir keçirilib.
Tədbirdə “ZKTeco” Çin şirkətinin rəsmiləri, ictimaiyyət nümayəndələri, memarlar və media mənsubları iştirak ediblər.
Tədbirdə çıxış edən “ZKTeco” şirkətinin rəsmisi Boris Yanqın sözlərinə görə, sözügedən brend Çində biomretrik texnologiyalar üzrə aparıcı şirkətdir və "Euroclima" ilə əməkdaşlıq müqaviləsi onlar üçün böyük qürurdur.
“Euroclima” şirkətinin rəhbəri Aslan Abdullayev isə şirkətin fəaliyyətindən söz açaraq, uğurlarından danışıb. Bildirib ki, Azərbaycanın inşaat sektorunda öz sözünü deyən, dünya şöhrətli istehsalçıların məhsullarının idxalı, satışı, layihələndirilməsi, montajı və montaj sonrası servisi ilə məşğul olan yerli “Euroclima” şirkəti 20 ilə yaxındır ki, fəaliyyət göstərir.
““Bayıl Bay Tower”, “Baku Bay Tower”, “Bravo” marketlər şəbəkəsinin 48 filialı, McDonald”s restoranlar şəbəkəsinin 6 filialı, Univerium (AZDNSU), Amrahbank, Qəbələ rayonunun Nohur Qışlaq kəndindəki “Cümə Məscidi”, “Wyndham Garden hotel”, “İnterContinental hotel”, Suraxanı gəmi muzeyi, “Dalğa Plaza” iş mərkəzi, “Baku Modern School” və digər bu kimi 100-ə yaxın sosial əhəmiyyətli binaların mühəndislik işləri “Euroclima”nın adı ilə bağlıdır. “Euroclima” şirkətinin ən qürurlu layihəsi isə strateji əhəmiyyətli “Zəngilan Hava Limanı”dır”.
Çıxışlardan sonra hər iki şirkətin fəaliyyətini əks etdirən video-çarxlar nümayiş olunub.
Onu da qeyd edək ki, cəmiyyətin müxtəlif sahələrində komfort, rahatlıq və güvən üçün çalışan “Euroclima” şirkəti ZKTeco Çin şirkətinin ölkəmizdəki yeganə rəsmi təmsilçisidir.
ZKTeco - girişə nəzarət, təhlükəsizlik yoxlaması, parkinqin idarə edilməsi, ağıllı kilidlər və video nəzarət sistemlərinin istehsalı üzrə dünya üzrə aparıcı şirkətdir.

"Euroclima" company brings the world famous brand to Azerbaijan
Today, an event was held at the Four Seasons Hotel dedicated to the partnership between Azerbaijan’s prominent engineering company “Euroclima” and the Chinese company “ZKTeco.”
The event was attended by representatives from “ZKTeco,” public figures, architects, and members of the media. In his speech, Boris Yang, a representative of “ZKTeco,” emphasized that the brand is a leading company in biometric technologies in China, and this partnership with “Euroclima” is a great honor for them.
Aslan Abdullayev, the head of “Euroclima,” spoke about the company’s achievements and operations. He stated that “Euroclima,” which has been operating for nearly 20 years, plays a key role in Azerbaijan’s construction sector, specializing in the import, sales, design, installation, and post-installation service of products from world-renowned manufacturers.
“Projects such as Bayil Bay Tower, Baku Bay Tower, 48 branches of Bravo supermarket chain, 6 McDonald's branches, Univerium (Azerbaijan State Oil and Industry University), Amrahbank, Juma Mosque in Nohur Qishlaq village of Gabala, Wyndham Garden hotel, InterContinental hotel, Surakhani ship museum, Dalga Plaza business center, Baku Modern School, and approximately 100 other socially significant buildings are associated with Euroclima’s engineering expertise. Our proudest project to date is the strategically important Zangilan Airport."
After the speeches, video presentations highlighting the work of both companies were shown.
It should also be noted that “Euroclima,” dedicated to providing comfort, convenience, and trust in various fields, is the exclusive official representative of ZKTeco in Azerbaijan.
ZKTeco is a global leader in access control, security screening, parking management, smart locks, and video surveillance systems.