Azərbaycan Halal Biznes Forumu 2024 – 8-9 oktyabr!!!
Bu gün İqtisadiyyat Nazirliyi, Dövlət Turizm Agentliyi və KOBİA-nın təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Halal Biznes Forumu 2024 açılışını etdi. Tədbir, “Caspian Event Organisers” MMC, İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı (OIC), Beynəlxalq İslam Biznesi Assosiasiyası, İslam Ticarət və İnkişaf Palatası (ICO), İslam Ölkələri üzrə Statistik, İqtisadi, Sosial Araşdırmalar və Təlim Mərkəzi (SESRIC), İslam ölkələri üçün Standartlar və Metrologiya İnstitutu (SMIIC) tərəfindən dəstəklənir.
MÜSİAD Azərbaycan stendi də tədbirdə yer alıb. Stenddə iştirak edən EUROCLIMA MMC, 20 ildən artıqdır ki, HVAC (İstilik, Havalandırma və Soyutma) sahəsində Azərbaycanın öncül şirkətlərindən biridir. Şirkət, Bakı şəhərində və ölkənin əksər regionlarında müştərilərinə yüksək keyfiyyətli xidmətlər təqdim edir.
Forumun ilk hissəsində rəsmi şəxslərin qatıldığı panel müzakirələri keçirilib, daha sonra stend ziyarətləri təşkil olunub. MÜSİAD Azərbaycan İdarə Heyətinin sədri Rəşad Cabirli, İdarə Heyəti üzvləri və digər iştirakçılar əvvəlcə MÜSİAD Azərbaycan stendini, daha sonra isə digər stendləri ziyarət etdilər.
İki gün davam edən forumun məqsədi investisiya və ticarət sahəsində yeni əməkdaşlıqların qurulmasına, fikir və təcrübə mübadiləsinə töhfə vermək, Azərbaycana xarici sərmayələrin cəlb edilməsini təşviq etməkdir. Forumda dünyanın müxtəlif regionlarından 20-yə yaxın ölkənin rəsmi şəxsləri, mütəxəssislər, akademik dairələr və beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri, iş adamları iştirak edir.

Azerbaijan Halal Business Forum 2024
Today, the opening of the Azerbaijan Halal Business Forum 2024 took place with the organization of the Ministry of Economy, the State Tourism Agency, and KOBIA. The event is supported by Caspian Event Organisers LLC, the Organization of Islamic Cooperation (OIC), the International Islamic Business Association, the Islamic Chamber of Commerce and Industry (ICO), the Statistical, Economic, and Social Research and Training Center for Islamic Countries (SESRIC), and the Standards and Metrology Institute for Islamic Countries (SMIIC).
MÜSİAD Azerbaijan has also participated with a booth at the event. EUROCLIMA LLC, which has been one of the leading companies in Azerbaijan's HVAC (Heating, Ventilation, and Cooling) sector for over 20 years, showcased its services at the booth. The company provides high-quality services to its customers in Baku and most regions of the country.
During the first session of the forum, panel discussions were held with the participation of official representatives, followed by visits to the booths. MÜSİAD Azerbaijan Board Chairman Rəşad Cabirli, Board members, and other participants visited the MÜSİAD Azerbaijan booth and later explored other booths.
The two-day forum aims to contribute to the establishment of new collaborations in the investment and trade sectors, exchange of ideas and experiences, and promote the attraction of foreign investments to Azerbaijan. The forum is attended by officials, experts, academics, and representatives from international organizations, as well as businesspeople from nearly 20 countries around the world.