Aslan Abdullayev: "Qəbələ" Azərbaycanda uşaq futboluna ən çox töhfə verən klubdur"
"Qəbələ" Azərbaycanda uşaq futboluna ən çox töhfə verən klubdur. Bu akademiyanın yetirmələrini Premyer Liqanın bütün klublarında görmək olar. Uşaq futbolunun inkişafına dəstək olmağı düşündük. Ümid edirəm ki, akademiya uzun illər fəaliyət göstərəcək".
Publika.az xəbər verir ki, bu sözləri "EUROCLİMA"nın təsisçisi Aslan Abdullayev deyib. O, bu gün "Qəbələ" ilə imzalanmış əməkdaşlıq müqaviləsi üçün keçirilən tədbirdə deyib. Şirkətin təsisçisi jurnalistlərin suallarını cavablandırıb.
- Niyə məhz akademiyanı seçdiz?
- Çünki, “Qəbələ” yarandığı vaxtdan fundamental iş görür, uşaq futboluna diqqət ayırır. Mən şəxs olaraq bunu çox bəyəndim. Klubun doğru yolda olduğunu görürük.
- Azərbaycan futbolunda çox sponsorlar olub. Futbolda gəlir yoxdur deyə, onlar bir müddət sonra futboldan uzaqlaşırlar. Siz də eyni addımı atmayacaqsız ki?
- Xeyr. Buna sosial layihə kimi baxırıq. Ümid edirəm ki, bura az da olsa, yardımım olacaq.
- Əməkdaşlıqda gələcəkdə əsas komandaya dəstək olmaq nəzərdə tutulub?
- Arzu edək ki, olsun. Tək mən yox, ölkədəki bütün iş adamlarını futbola dəstək olmağa dəvət edirəm. Hamımız əl-ələ verib çalışmalıyıq.
- Uşaq futboluna dəstək olan ilk iş adamlarındansız. Şirkətiniz isə isitmə-soyutma sistemləri qurur. Bu əməkdaşlıq futbolumuza "isitmə" gətirəcək, yoxsa "soyutma"?
- Arzu edərdim ki, xoş nümunə olum. Təbii ki, bu da "isitmə" baxımından xeyir verər. Hərə öz gücü daxilində idmana dəstək olsa, yaxşıdır.
- "Turan Tovuz"la "Huner Group" arasında imzalanan tərəfdaşlıq sizə stimul verdi?
- Bəlkə də stimul oldu. Biz Ehtiram Quliyevlə tanışıq. Onun fəaliyyəti tam başqadır. Biz uşaq futbolunu seçdik. Düşündük ki, burada daha çox fayda verə bilərik.

Аслан Абдуллаев: "Габала" — клуб, который внес наибольший вклад в развитие детского футбола в Азербайджане
"Габала" — это клуб, который внес наибольший вклад в развитие детского футбола в Азербайджане. Мы можем увидеть воспитанников академии в клубах всей Премьер-лиги. Мы задумались о поддержке развития детского футбола. Надеюсь, что академия будет работать много лет."
Об этом заявил основатель компании "EUROCLIMA" Аслан Абдуллаев на мероприятии, посвящённом подписанию контракта о сотрудничестве с клубом "Габала". Основатель компании также ответил на вопросы журналистов.
• Почему вы выбрали именно эту академию?
• Потому что "Габала" с самого начала своей деятельности делает фундаментальную работу, уделяя внимание детскому футболу. Лично я очень это ценю. Мы видим, что клуб движется в правильном направлении.
• В азербайджанском футболе было много спонсоров. Из-за отсутствия доходов от футбола они часто уходят через какое-то время. Вы не планируете сделать то же самое?
• Нет. Мы рассматриваем это как социальный проект. Надеюсь, что моя помощь будет хоть небольшой, но полезной.
• Предполагается ли, что в будущем ваше сотрудничество будет поддерживать основную команду?
• Пожелаем, чтобы это стало возможным. Я призываю не только себя, но и всех бизнесменов в стране поддержать футбол. Нам всем нужно работать сообща.
• Вы один из первых бизнесменов, кто поддерживает детский футбол. Ваша компания занимается установкой систем отопления и охлаждения. Это сотрудничество принесёт в футбол "обогрев" или "охлаждение"?
• Я бы хотел стать хорошим примером. Конечно, в плане "обогрева" это принесёт пользу. Если каждый в своей сфере будет поддерживать спорт, это будет хорошо.
• Дал ли вам стимул подписанный контракт между "Туран Товуз" и "Huner Group"?
• Возможно, это стало стимулом. Мы знакомы с Эхтирамом Гулиевым. Его деятельность совершенно другая. Мы выбрали детский футбол, потому что подумали, что можем принести больше пользы в этой сфере.