Aslan Abdullayev: "Qəbələ" Azərbaycanda uşaq futboluna ən çox töhfə verən klubdur"
"Qəbələ" Azərbaycanda uşaq futboluna ən çox töhfə verən klubdur. Bu akademiyanın yetirmələrini Premyer Liqanın bütün klublarında görmək olar. Uşaq futbolunun inkişafına dəstək olmağı düşündük. Ümid edirəm ki, akademiya uzun illər fəaliyət göstərəcək".
Publika.az xəbər verir ki, bu sözləri "EUROCLİMA"nın təsisçisi Aslan Abdullayev deyib. O, bu gün "Qəbələ" ilə imzalanmış əməkdaşlıq müqaviləsi üçün keçirilən tədbirdə deyib. Şirkətin təsisçisi jurnalistlərin suallarını cavablandırıb.
- Niyə məhz akademiyanı seçdiz?
- Çünki, “Qəbələ” yarandığı vaxtdan fundamental iş görür, uşaq futboluna diqqət ayırır. Mən şəxs olaraq bunu çox bəyəndim. Klubun doğru yolda olduğunu görürük.
- Azərbaycan futbolunda çox sponsorlar olub. Futbolda gəlir yoxdur deyə, onlar bir müddət sonra futboldan uzaqlaşırlar. Siz də eyni addımı atmayacaqsız ki?
- Xeyr. Buna sosial layihə kimi baxırıq. Ümid edirəm ki, bura az da olsa, yardımım olacaq.
- Əməkdaşlıqda gələcəkdə əsas komandaya dəstək olmaq nəzərdə tutulub?
- Arzu edək ki, olsun. Tək mən yox, ölkədəki bütün iş adamlarını futbola dəstək olmağa dəvət edirəm. Hamımız əl-ələ verib çalışmalıyıq.
- Uşaq futboluna dəstək olan ilk iş adamlarındansız. Şirkətiniz isə isitmə-soyutma sistemləri qurur. Bu əməkdaşlıq futbolumuza "isitmə" gətirəcək, yoxsa "soyutma"?
- Arzu edərdim ki, xoş nümunə olum. Təbii ki, bu da "isitmə" baxımından xeyir verər. Hərə öz gücü daxilində idmana dəstək olsa, yaxşıdır.
- "Turan Tovuz"la "Huner Group" arasında imzalanan tərəfdaşlıq sizə stimul verdi?
- Bəlkə də stimul oldu. Biz Ehtiram Quliyevlə tanışıq. Onun fəaliyyəti tam başqadır. Biz uşaq futbolunu seçdik. Düşündük ki, burada daha çox fayda verə bilərik.

Aslan Abdullayev: "Gabala" is the club that has made the greatest contribution to the development of youth football in Azerbaijan
"Gabala" is the club that has made the greatest contribution to the development of youth football in Azerbaijan. We can see the graduates of the academy in clubs across the entire Premier League. We thought about supporting the development of youth football. I hope the academy will continue to operate for many years."
This was stated by Aslan Abdullayev, the founder of "EUROCLIMA", at an event dedicated to the signing of a cooperation agreement with "Gabala" football club. The founder of the company also answered journalists' questions:
· Why did you choose this academy?
· Because "Gabala" has been doing fundamental work from the very beginning, focusing on youth football. I personally highly appreciate this. We see that the club is on the right track.
· There have been many sponsors in Azerbaijani football. Due to the lack of income from football, they often withdraw after some time. Do you plan to do the same?
· No. We see this as a social project. I hope that my help, even if small, will be useful.
· Does the cooperation foresee support for the main team in the future?
· Let’s hope so. I encourage not only myself but also all businessmen in the country to support football. We all need to work together.
· You are one of the first businessmen to support youth football. Your company deals with heating and cooling systems. Will this cooperation bring "heating" or "cooling" to football?
· I would like to be a good example. Of course, in terms of "heating", this will bring benefit. If everyone supports sports within their capabilities, it will be good.
· Did the partnership between "Turan Tovuz" and "Huner Group" motivate you?
· It may have been a motivation. We know Ehtiram Guliyev. His activities are quite different. We chose youth football because we thought we could make a bigger impact in this area.